Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze w tym roku, jedyne w swoim rodzaju, fascynujące warsztaty dla Kobiet i Mężczyzn:  “Kobieca siła czy moc ?”

Wspólna lektura “Biegnącej z wilkami”.

Terminarz:
 – Piątek 29.01.2021r.   17.00-20.00
 – Sobota 30.01.2021r.   10.00-20.00
(planowana przerwa obiadowa w godzinach 14.00-16.00)
 – Niedziela 31.01.2021r.   10.00-14.00

Prowadzący:  Marek Uglorz

Informacje na temat prowadzącego:  “Śląsk – mój ogród życia”  czytaj więcej>>

Cena:  150-200 zł/os
(w zależności od ilości osób) oraz koszt wynajmu sali/ liczbę uczestników

Miejsce:  Izba Rzemieślnicza w Rybniku,  ul. 3 Maja 18

Zainteresowani proszeni są o kontakt:
Dorota Pachnik
tel.:  691 515 216
e-mail:  dorotapachnik@interia.pl

Opis warsztatu:
Kobiecość skrywa w sobie największą zagadkę stworzenia, przykrytą niestety przez męską dominację. Jak długo Kobiety nie poczują swojej żeńskiej energii, tak długo świat i ludzkość będą się degenerować.

Gdzie podziała się żeńska energia? Gdzie można ją znaleźć ?

Dlaczego Panie używają męskiej siły zamiast kobiecej mocy ?

W mądrej i pięknej książce Biegnąca z wilkami, literatka i psycholożka, Clarissa Pinkola Estes, zebrała stare narracje, dedykowane Kobietom, z czasów, w których nie było jeszcze biblijnej tradycji, męskiej dominacji, a Bóg nie był tylko Ojcem, a Źródłem Życia, czyli Matką. Te inicjacyjne opowieści leczą lepiej od spółki psychologa z internistą. Terapeutyczną moc mają zaklętą w archetypicznych symbolach, które odżywają za każdym razem, gdy pozwalamy im stać się słowami, zrodzonymi przez matkę serce i ojca rozum. Cudownie łączą ciemne i jasne strony duszy, życia, codzienności, tworząc z nich tkaninę sukni, w którą przyodziewa się Wiedźma. Ożywione opowieściami kobiecej duszy pozwalają ubrać się w prawdę, która wyzwala…

Współcześnie nie jesteśmy w stanie odtworzyć tradycji archaicznych ludów, mimo wszystko dobrze jest odkrywać mądrość, która tkwi w tych tradycjach i opowieściach. Zwłaszcza dla Kobiet jest ważne, aby szano­wały i rozwijały wiedzę i odkrywały zdrowe poczucie własnej wartości. Kobiety wiedzą coś, czego nie znają i nie rozumieją Mężczyźni, dlatego ze swoją wiedzą nie powinny wy­stępować w opozycji do męskiej wiedzy i konkurować z nią. Męska wiedza często rozwija się w kierunku rozległości. Mężczyźni wiedzą dużo i potrafią o tym rozmawiać. Przechwalają się swoim poznaniem świata. Tymczasem wiedza Kobiet rozwija się w głąb, do wewnątrz. O tej mądrości często nie da się tak po prostu rozmawiać. Ją się wyczuwa. Nią się żyje. W jej ogniu spala się każdy fałsz, niczym kartka papieru. Dlatego Kobiety powinny ufać swojej mądrości, a nie stawać do walki z Mężczyznami. Jeśli z jakiegoś powodu masz ochotę wyć, dlaczego miałabyś tego nie robić? Czy na pewno tylko dlatego, że nie wypada?

Jednak najlepiej nie doprowadzaj do takich sytuacji, więc zamiast wyć, jak wilki naucz się przemierzać świat i żyć dziko, jak one.

– nie daj się zwieść naiwnym wyobrażeniom o mężczyznach
– dla nikogo nie jesteś „skórą”, bo zawsze jesteś duszą
– gdy zostaniesz Wiedźmą, staniesz się Kobietą
– pod żadnym pozorem nie ubieraj cudzych butów
– jeśli nie poczujesz gniewu, nie osiągniesz ekstazy
– kochając nie uciekniesz przed śmiercią

Zapraszamy serdecznie członków Cechu, sympatyków i każdą zainteresowaną osobę.

Czekamy na Ciebie!